Straumann® Emdogain®:

Czym jest i jak działa?
Biorąc pod uwagę ponad 800 badań naukowych oraz ponad 2 miliony leczonych pacjentów, Emdogain jest jednym z najlepiej udokumentowanych oraz sprawdzonych produktów w stomatologii.

Naśladując naturę
Straumann® Emdogain® jest żelem, zawierającym naturalne białka. Imituje biologiczny proces embrionalnego rozwoju zęba, wpierając regenerację wszystkich tkanek przyzębia. Odbudowa struktur podtrzymujących zapewnia silne zakotwiczenie dla Twoich zębów.

Zachowaj zęby na więcej niż 20 lat z Straumann® Emdogain®

Co wiesz na temat choroby dziąseł i przyzębia? Choroby dziąseł i przyzębia dotyczą większości populacji ludzi dorosłych i stanowią najczęstszą przyczynę utraty zębów.

CZY JESTEŚ W GRUPIE RYZYKA?

  • Czy Twoje dziąsła krwawią podczas szczotkowania zębów lub używania nici dentystycznej?
  • Czy masz problem z nieprzyjemnym oddechem?
  • Czy Twoje dziąsła są zaczerwienione lub obrzęknięte?
  • Czy w Twojej rodzinie ktoś szybko utracił zęby?
  • Czy palisz?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z powyższych pytań, możesz znajdować się w grupie osób narażonych na wystąpienie chorób przyzębia. Nieleczona choroba przyzębia prowadzi do utraty zębów i zwiększa ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, jak zawał serca czy udar mózgu.

Choroby dziąseł i przyzębia to „ukryte” zagrożenie dla Twojego zdrowia. Dlaczego?
Nawet wówczas, gdy Twoje zęby wyglądają zdrowo i nie bolą choroba może rozwijać się w tkankach podtrzymujących zęby i atakować kość szczęki oraz więzadło przyzębia (więzadło znajdujące się pomiędzy zębem i kością, utrzymujące ząb w kości). Chorobę poprzedza stan zapalny. Nazywamy go zapaleniem dziąsła i jest on procesem odwracalnym. Dalsze rozprzestrzenianie się procesu zapalnego prowadzi do niszczenia tkanek podtrzymujących zęby, ich ruchomości, a w końcu utraty. Proces ten jest nieodwracalny jeśli nie zostanie podjęte leczenie.
Choroba przyzębia często przebiega bez widocznych symptomów. Ból, ruchomość zębów i ich przemieszczanie się, pojawiają się często w już zaawansowanym stadium choroby. Krwawienie z dziąseł jest najwcześniejszym sygnałem choroby.

LECZENIE WSTĘPNE
Pierwszym krokiem jest profesjonalne oczyszczenie zębów z bakterii (płytki bakteryjnej) powodujących chorobę. Po dokładnym instruktażu poprawnego czyszczenia zębów, włącznie z obszarami trudno dostępnymi, jak przestrzenie międzyzębowe, pacjent kontynuuje kontrolę płytki w domu.

TERAPIA REGENERACYJNA
Terapia regeneracyjna jest wskazana w przypadku, gdy choroba przyzębia spowodowała głębokie zniszczenie kości podtrzymującej zęby.

Rezultaty długoterminowe
Straumann® Emdogain® nie jest rozwiązaniem powierzchownym i krótkoterminowym. Trwale regeneruje utracone tkanki, co pozwala zachować naturalne zęby na długi czas.

W skrócie
  • Choroby przyzębia stanowią najczęstszą przyczynę utraty zębów wśród dorosłych.
  • Emdogain® pozwala zachować zęby objęte chorobą przyzębia.
  • Zastosowanie Emdogain® może skutkować zmniejszeniem bólu i obrzęku pozabiegowego oraz wspiera przyspieszenie procesu gojenia.
Emdogain – przed leczeniem i po leczeniu

Zobacz też: